Säsongens tippare v. 40
Söndag 9 oktober 2011.
**
Lopp 1.. 3800 hä.
ORMUS HÄCKLÖPNING**
---------------------------------------
1 Superman Lovén N B71
2 Emperor Pilroth A 68
3 Cilla Stern K 67
4 Berkeley Castle Wirenstål D B64
5 Symphonias Maximus Roberts C 75
6 Milliondollarbaby Engblom H 64
**
Lopp 2.. 4500 st.
ST ERIKS PRIS**
---------------------------------------
1 Between Friends Pilroth A 69
2 Lavirdan Wirenstål D 73
3 Shamdian Westberg F. P 65
4 Weasel Costello R 65
5 Amber Hill Lovén N 71
6 Oranais Hellgren T B68
7 Hill Billy Fashion Johnson S 68
8 Apocal Roberts C 73
9 Kostar Gillies C 65
10 Firefighter Engblom H 69
**
Lopp 3.. 1600 dt.
QATAR NEAR AUTUM HANDICAP (42)**
---------------------------------------
1 UA Axcel Hollstenius A 55
2 San Antonio Danekilde D B60
3 Patchouli Wilson O B63
4 Joshua Brown De Geer F B66
5 Bomberbad Patil D 71
6 Dortzie Johansen J B60
7 Windflower Pilroth A 58
8 Shezza Gråberg P B59
9 Blyte Chaves E B62
10 Shah Habib Långström T 58
**
Lopp 4.. 1200 dt.
MAIDENLÖPNING**
---------------------------------------
1 Red Horizon Chaves E 59
2 Entillglory Rios L 59
3 Campfire Solis G 57,5
4 Grace From Grasse Ski E 57,5
5 Easter Star De Oliveira R 59
6 Madison Avenue Gråberg P 57,5
7 Only Jackie Santos L 57,5
8 Flor de Lis Lopez C B57,5
9 Tikka Danekilde D 57,5
**
Lopp 5. V65-1. 2800 gr.
SVENSKT ST LEGER**
---------------------------------------
1 Bacchus Johansen J B59
2 Mega Blast Schistl R 59
3 Lucky Lad Johansson F 59
4 Chelsea Gråberg P B59
5 All Singing Ski E B59
6 Eskimo Chaves E 59
7 Avateer De Azeredo V 59
**
Lopp 6. V65-2. 1600 gr.
LANWADES STUD STAKES (L)**
---------------------------------------
1 Match Point Gråberg P 58,5
2 La Zona Johansson F 58,5
3 Gobama Sanders S 58,5
4 Entangle Johansen J 58,5
5 Ede Sensation Lopez C 57
**
Lopp 7. V65-3. 1350 dt.
BREEDERS' TROPHY JUVENILE**
---------------------------------------
1 Easy Come Easy Go Johansson F 59
2 Mrs Perry Chaves E 57,5
3 El Gran Mago Rios L 59
4 Cassano Neuroth J 59
5 Domo Arigato Ski E 57,5
6 Oaksana Patil D 57,5
7 Phoebe Santos M 57,5
8 Banditos Lopez C 59
9 Opening Day Martinez M B57,5
10 Brat Camp Gråberg P 59
11 The Kicker Stott N 59
12 Kid Creole Schistl R 59
13 Jobim Johansen J 59
14 Latitude De Azeredo V 58
15 Alvena Storm Colldin R 59
**
Lopp 8. V65-4 Trio. 2000 dt.
SONGLINE CLASSIC (L)**
---------------------------------------
1 Tertullus Schistl R 58
2 Palermo Johansson F 58
3 Oroveso De Azeredo V 58
4 Perks Danekilde D B58
5 Peas And Carrots Ski E 58
6 Buen Rumbero Gråberg P 58
7 Sehoy Johansen J 58
8 Barlaman Smith M 58
9 Maybach Durant Y 58
10 Touch Of Hawk Neuroth J 58
**
Lopp 9. V65-5 DD-1. 1150 gr.
KLASS 1 HANDICAP (II)**
---------------------------------------
1 Au Pair Danekilde D 52
2 Emil Wilson O 61
3 Zaphir Diaz F 52
4 Wanders Patil D 54
5 Cruikadyke De Oliveira R 63
6 Master Chef Johansen J B64
7 Duriana Magnusson L 53
8 Goddess of Light Chaves E B53
9 Vanunu Westerlund N 57
10 Uhadada Hollstenius A 52
11 Panama Jack De Azeredo V B61
**
Lopp 10. V65-6 DD-2 V3-1. 1600 gr.
MR ASCOT VINTERFAVORITERNAS PRIS**
---------------------------------------
1 Buzz Lightyear Johansen J 59
2 Vainqueur Johansson F 59
3 Kodiac King Karlsson S 59
4 Watch me Fly Danekilde D 59
5 Eagle Eye Star Stott N 59
6 Fine Humor Martinez M 59
7 Grey's Electra Schistl R 57,5
8 Sir Freddie De Azeredo V 59
9 Glad Bear Ski E 59
10 Ko Zin Durant Y 58
11 Bomar Santos M 59
12 Sharp Intentions Chaves E 59
13 Dandy's Hero Colldin R 59
14 Notnowhoney Gråberg P 59
15 Funinthesand Neuroth J B59
**
Lopp 11. V3-2. 1600 gr.
KLASS 1 TREÅRS-STOLÖPNING**
---------------------------------------
1 Dingle View Johansson F 62
2 Ferrita Lopez C B60
3 Angel Light Gråberg P B60
4 Pika Danekilde D B60
5 Hortensia Patil D B58
6 Icedance Wilson O 57
7 Madam Markievicz Ski E B58
8 Full Footage Chaves E 58
**
Lopp 12. V3-3 Trio. 1350 dt.
BREEDERS' TROPHY CONSOLATION**
---------------------------------------
1 Accomplished Gråberg P 59
2 Binamix Ski E 57,5
3 Specific Hill Chaves E 59
4 Mountain Jack Sandh M 59
5 Jimmy Mack Lopez C 59
6 Marshmallows Johansen J B57,5
7 Best One Danekilde D 59
8 Viby Sunzeeker Colldin R B59
9 Miss Nicole Santos M 57,5
10 Earth Hour Johansson F 59
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan
5, 6, 8, 3, 4, 4, 5, 5, 2, 7, 8, 1
Var glad och må bättre!
De vilda djurens värld
5, 9, 7, 9, 7, 4, 7, 3, 2, 3, 4, 6
Ha en bra dag
Sport iFokus
2, 7, 6, 7, 2, 2, 11, 1, 6, 10, 7, 5
6 9 6 5 7 1 4 4 5 8 5 9
3, 4, 10, 2, 2, 4, 10, 5, 11, 2, 7, 6
3 8 7 7 2 3 6 7 5 9 8 5
Var positiv -må bra
5, 8, 7, 7, 7, 4, 7, 3, 2, 3, 4, 5
Rätt rad:
5 5 4 2 3 2 11 3 10 1 3 5
GittanL, LeffeD, ysterlyster 1 rätt
Bettan80 2 rätt
Lava&Zorro 3 rätt
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan