Säsongens tippare v. 48
Söndag 4 december 2011.
**
Lopp 1. V4-1. 1600 dt.**
KLASS 3 MAIDENLÖPNING (3+)
---------------------------------------
1 Gipsymanik Danekilde D 59
2 My Soul Sister Gråberg P B57
3 Findus Zaid Hollstenius A B59
4 Filly Bay Sandh M 57,5
5 Satwa Miesque Patil D 55
6 Imperial Unity Smith M B58,5
7 Insidious Robaldo M B55,5
8 Neviusz Ljungquist H B57
9 El Magico Santos M 58,5
10 Mons Mortensen N B56,5
11 Sea Me Smile Rios L B57
**
Lopp 2. V4-2 LD-1. 2000 dt.**
KLASS 3 MAIDENLÖPNING (3-ÅRIGA)
---------------------------------------
1 Freedom Fighter De Geer F B56
2 Tumblin' Dice Santos M B59
3 In Good Voice Gråberg P B59
4 Lucky Me Danekilde D 57,5
5 Alfred City Patil D 57
6 Courage Wilson O 57
7 Always de Man Rios L 59
8 Santa Rosa Mortensen N 55,5
9 Web of Dreams Lopez C B59
**
Lopp 3. V4-3 LD-2. 2000 dt.
KLASS 2 HANDICAP (67)**
---------------------------------------
1 Hispaniella Colldin R B52
2 Charmeur Robaldo M 54
3 Hawk And I Smith M 67
4 Greenday Gråberg P B65
5 Mogul Wilson O 60
6 Tiger Goddess De Geer F 59
7 You Callin My Name Danekilde D B53
8 Blades of Glory Da Silva D 53
9 Double Pat Rios L 58
10 Common Purpose Hollstenius A 53
11 Embarkation Patil D 63
12 Tiriac Solis G B58
13 Mirifico Chaves E 59
14 Rich and Famous Friberg M 53
15 Black Magic Women Lopez C 61
**
Lopp 4. V4-4 Trio. 1350 dt.
KLASS 3 HANDICAP (63)
**---------------------------------------
1 Marquis De Louvois Colldin R 60
2 Integria Wilson O B65
3 Exxie Solis G B56
4 Shabassh Gråberg P B59
5 Concorde De Geer F 54
6 Strike Command Santos M B54
7 Lucifer Da Silva D 57
8 Moulis Chaves E 55
9 Bien Vestida Danekilde D 58
10 Castle Zinnia Friberg M 62
11 Fast Feet Patil D B54
12 Moorland Boy Mortensen N 62
13 Accentuate Hollstenius A 56
14 Lets Fly Lopez C B54
15 Mystik Smith M 63
**
Lopp 5.. 1600 dt.
KLASS 2 NOVISLÖPNING
(2-ÅRIGA, MAX 1 SEGER))**
---------------------------------------
1 Earth Hour Wilson O 57
2 El Gran Mago Rios L B58
3 Attila De Geer F B55
4 Tikka Hollstenius A 56,5
5 Candy Man Robaldo M B55
6 Volita High Chaves E B56,5
7 Inez Da Silva D 54,5
8 Girl from Ipanema Lopez C 58,5
9 Walmann Danekilde D B58
10 Marius Federigo Gråberg P k 58
**
Kvallopp. 1000 dt.
KVALIFICERINGSLÖPNING (2-ÅR O Ä)**---------------------------------------
1 Elfrida Hollstenius A 57,5
2 Sir Thor Chaves E 59
3 Race Ace Lopez C 59
4 Mexican Checkpoint Santos L 59
5 Mykonos De Geer F 59
6 Double Again Gråberg P 57,5
7 Lady Bishop Sandh M 57,5
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan
4, 7, 7, 2, 5, 2
Var positiv -må bra
7, 7, 4, 8, 4, 2
5, 2, 3, 7, 7, 6
Var glad och må bättre!
De vilda djurens värld
5, 8, 13, 14, 7, 6
___________________________
Var rädd om dem du älskar
_________________________
Medarbetare på Vilda västern iFokus
1 3 5 8 6 4
9 8 10 14 3 2
2, 8, 15, 3, 8, 7
9 1 7 8 2 4
Ha en bra dag
Sport iFokus
Kvalloppet råkade komma med det var ju inte meningen, det räknas inte.
Rätt rad:
8 5 4 14 3
KjellL 2 rätt
ysterlyster, EvaG 1 rätt
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan
Ha jag blev med i resultatet!
___________________________
Var rädd om dem du älskar
_________________________
Medarbetare på Vilda västern iFokus