15. Lekar/tävlingar

Säsongens tippare v. 43

2011-10-25 19:06 #0 av: Linnea

Från Täby Galopp.

Söndag 30 oktober 2011.

Lopp 1. V4-1. 1600 dt.
TVÅÅRSLÖPNING 1

---------------------------------------
1 Fine  Humor         Ski E 57
2 El  Gran Mago       Johansen J 55
3  Watch me Fly       Danekilde D 55
4 Inez                Hollstenius A 53,5
5 Slan  Abhaile       Weilby C 53,5
6  Entillglory        Rios L 57
7  Jimmy Mack         Lopez C 57
8  Winsome Angel      Chaves E 55,5
9  Dalentine          Santos M B55
10 Domo Arigato       Gråberg P 57,5


Lopp 2. V4-2 LD-1. 2400 dt.

KLASS 5 AMATÖR-HANDICAP (52)

---------------------------------------

1  Ailsa Carmel       Brolin P 69
2  Donna Mara         Olsson F B62
3  Green Missy        Östberg C 64
4 The  Windtester     Bogren L B66
5  Welcome Back       Jarvén P 67
6  Unique Case        Larsson J B56
7  Quick Diamond      Stolt J 56
8  Ripippii           Costello R B62
9  Explosive Hill     Kjelsli M 64
10 Son Of A Dancer    Roberts C B70
11 Huntley            Caceres S B69
12 Rio Del Oro        Samuelsson  M 69
13 Celtic             Elmerskog A 59
14 Joyride Of Love    Brown A B65
15 Scarlett Player    Borén E B62


Lopp 3. V4-3 LD-2. 1600 dt.
MISCHA KAHNS MINNESLÖPNING

---------------------------------------
1  Anton              Chaves E 59
2 Ede  Sensation      Lopez C 57,5
3  Street Band        Hollstenius A 59
4  Angel Light        Colldin R B57,5
5  Alfred City        Patil D 59
6  Adone              Smith M 59
7  Mountain Diamond   Rios L 59
8  Aghostatgodsplace  De Azeredo V 59
9 Ride  For Roses     Gråberg P 57,5
10  Uppercut Action   Johansen J 59
11  Let'sgoforit      Ski E 59


Lopp 4. V4-4 Trio. 2000 dt.
SILVERHÄSTEN KLASS 4 HANDICAP (65)

---------------------------------------
1  Periqueen          Samuelsson M 63
2  Crown of Creation  Brismar V 56
3  Ominsky            Hallenheim M 56
4  Hispaniella        Costello R B62
5  Capital Hill       Elmerskog A 60
6 You  Callin My Name Caceres S 62
7  Indian Pale        Larsson J B56
8  Painters Easel     Wirenstål D 63
9 Sea  Me Smile       Borén E B58
10 Son Of Sky         Ahlin E B63
11 Exxie              Ljungquist H B61
12 Charmeur           Olsson F B64
13 Whisperingline     Söndergaard L 64
14 One More Tico      Kjelsli M 62
15 Blades of Glory    Brolin S 65


Lopp 5.. 4500 st.
FINAL-STEEPLECHASE

---------------------------------------
1  Between Friends    Pilroth A 69
2 King  Among Queens  Roberts C 69
3  Monster of Speed   Wirenstål D 71
4  Oranais            Hellgren T B71
5  Firefighter        Engblom H 69
6  Barros Jarpa       Lovén N B69


Lopp 6. V5-1. 1200 dt.
TVÅÅRSLÖPNING 2

---------------------------------------
1  MacChili           Gråberg P 57
2  Kanzee Gold        Mortensen N 55,5
3  Laserline          Weilby C 55,5
4  Endless Love       Sandh M 55,5
5  Tikka              Hollstenius A 55,5
6  Hanna              Johansen J 57,5
7  Johannes           Långström T 57
8  Taittinger         Chaves E 55,5
9  Thomahawkie        Rodriguez M B57
10 Alvena Storm       Colldin R 59
11 Candy Man          De Oliveira R 57


Lopp 7. V5-2. 3800 hä.
HÄCK-FINALEN

---------------------------------------
1  Weasel             Costello R 67
2 Volo  Cat           Lovén N 66
3  Lavirdan           Wirenstål D 72
4  Szuma              Engblom H 67
5  Symphonias Maximus Roberts C 75
6 Troo  Lies          Pilroth A 60
7  Superman           Wilson O B62


Lopp 8. V5-3 V3-1. 3000 dt.
TRE KILOMETER (77)

---------------------------------------
1  Greenday           Gråberg P B57
2  Theocritus         Santos M 59
3  Maddox             Rodriguez M 55
4 Come  On Deer       De Azeredo V 61
5  Calvados           Johansen J B59
6  Tycho Tycho        Danekilde D 52
7  Satang             Patil D 55
8  Jumeirah           Weilby C 53


Lopp 9. V5-4 V3-2. 3200 hä.
MAIDEN-HÄCKLÖPNING

---------------------------------------
1  Sheriffen          Wirenstål D 74,5
2  Kostar             Wilson O B69
3  Morning Dress      Hellgren T 70,5
4 All  Heart          Roberts C 68,5
5  Talisker           Costello R 70,5
6  Strong Wind        Pilroth A 63
7  Flashline          Lovén N 74,5
8  Monterey           Engblom H 70


Lopp 10. V5-5 V3-3 Trio. 1600 dt.
NOVISLÖPNING

---------------------------------------
1 My  Soul Sister     Friberg M 54,5
2  Saphira Street     Johansen J 57,5
3  Freedom Fighter    De Geer F 56
4 Marc  de Savoie     Chaves E 59
5  Ecological         Da Silva D 56
6  Always de Man      Rios L 59
7  Manhattan          Colldin R B59
8  Sweet solo Song    Rodriguez M 59
9  Eskimo             Gråberg P B59
10 Popeye Boy         Ski E B59
11 Blues Mostly       Hollstenius A B57,5
12 Regalazo           Williamson D 54,5
13 Melass             Patil D 55,5
14 Asfurah's Image    Danekilde D 57,5
15 Lord of Persia     Karlsson S 59
Programblad

Skynda långsamt så går det fortare
Sajtvärd på
Fälttävlan

Anmäl
2011-10-28 17:02 #1 av: [Lilllufsen]

5   7   6   8   4   5   3   4   5   7

Anmäl
2011-10-29 23:29 #2 av: Ing-Marie

6, 14, 11, 15, 2, 2, 7, 8, 7, 4

Anmäl
2011-10-29 23:37 #3 av: Fruktiz

7  10  3  15  3  6  2  2  5  11

Anmäl
2011-10-30 02:01 #4 av: Leffe

4, 2, 10, 15, 2, 6, 4, 8, 1, 14

Anmäl
2011-10-30 02:06 #5 av: Bettan

4,7,9,11,1,7,7,5,2,12

Ha en bra dag

Sport iFokus

Anmäl
2011-10-30 02:09 #6 av: Catwoman

5, 5, 8, 2, 7, 10, 2, 6, 3, 7

Var positiv -må bra

Bandy iFokus

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.