Vårpremiär på Täby
På söndag, 9 maj, är det vårpremiär på Täby. Det har hänt mycket på Täby i vinter, ny restaurang bla.
Startlista:
Lopp 1. V4-1. 1600 gr.
BLOOMERS TRIAL
---------------------------------------
1 Mariyca Johansen J 61
2 La Zona Neuroth J 61
3 Distant Star Ski E 61
4 Sagas Energy Rios L 61
5 Ultima Thule Santos M 61
6 Peggy Sue Schistl R 61
7 Double Up Westerlund N 61
8 Demeanour Andersen K 61
**
Lopp 2. V4-2 LD-1. 1150 gr.**
SLABANG SPRINT TRIAL
---------------------------------------
1 Tamburello Gråberg P B59
2 Steve's Champ Ski E B59
3 Maxim's Karlsson S B59
4 Calrissian Martinez M 59
5 Dollar Hill Danekilde D B59
6 Saint Johannes Schistl R 59
7 Mister Admiral Santos M 59
Lopp 3. V4-3 LD-2. 1950 gr.
UPPLANDLÖPNING
---------------------------------------
1 Piaras Rodriguez M 59
2 Smart Enough Gråberg P 59
3 Montparnasse Andersen K 59
4 Valbonne Danekilde D 59
5 Walzertraum Martinez M B59
6 Half Pint Bill Schistl R 59
7 Perks Larsen M 59
8 Theocritus Santos M 59
9 Brave Hawk Johansen J B59
**
Lopp 4. V4-4 Trio. 1600 dt.**
OMBUDENS TRIOHANDICAP
---------------------------------------
1 Party Cat Rodriguez M B59
2 Tiriac Andersen K B59
3 Panduro Reilly A 62
4 Battle Royal Schistl R 58
5 Dream Runner Sandh M 57
6 Ajaz Karlsson S 59
7 Easy Fun And Free Martinez M 56
8 Flip Flopping Fly De Azeredo V 62
9 Mesyaal Santos M B60
10 Black Duke Westerlund N 60
11 Le Roi Rios L 60
12 Novacon Johansen J 63
13 Smart Tiger Karlsson Is 63
**Lopp 5. V5-1. 1200 dt.
KATJA TREÅRSLÖPNING
---------------------------------------
** 1 Little Warrior Johansen J 56
2 Le Coursemicheur Schistl R 56
3 King Bulltofta Santos M 56
4 Dominant Fellow Martinez M 60
5 Ailsa Carmel Smith M 54
6 Clan Piper Danekilde D 56
**Lopp 6. V5-2. 1600 dt.
IL PRIMO TREÅRSLÖPNING (SWE)
---------------------------------------
** 1 Novapal Karlsson Is 54
2 Semil Reilly A B56
3 Zahir Gråberg P 56
4 Hexalectris Martinez M 60
5 Mr Blunt Karlsson S 54
6 Yamaguchi Santos M 56
7 Jurgita Player Danekilde D 54
Lopp 7. V5-3 V3-1. 3400 hä.
SWARTLINGS MEMORIAL
---------------------------------------
1 Barros Jarpa Kelly Jp B75
2 Habitual Dancer Hellgren T B73
3 Berkeley Castle Reilly A B69
4 Earl Of York Wirenstål D 73
5 Watson Lovén N 71
6 Songnette Österberg J 63
**
Lopp 8. V5-4 V3-2. 3500 st.**
MR FRANKLIN NOVIS-STEEPLECHASE
---------------------------------------
1 Lavirdan Lovén N 74
2 Apocal Österberg J 67
3 Edvard Den Fjärde Wirenstål D 69
4 Oranais Hellgren T B72
5 Dix Huit Cyborg Engblom H 71
Lopp 9. V5-5 V3-3 Trio. 1600 dt.
ARABHÄSTLÖPNING
---------------------------------------
1 Naranji Gilfi Danekilde D 58
2 Patchouli Pilroth A 54
3 Dortzie Johansen J 55
4 Prada's Rose Lindberg Je 56
5 Sakba Andersen K B60
6 Esperanza Royal Reilly A 56
7 Blyte Westerlund N 58
8 Sharamaz Gråberg P B60
9 Bwuagadugo Rios L 59
10 Windflower Solis G 56
11 Shezza Långström T 58
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan
Det går väl inte på tv tyvärr. Hade gärna sett steeplechasen.
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan