Galopp i Göteborg 11 juli
Nu på söndag kommer det att vara tävlingsdag på Göteborgs galoppbana Det är 8 löp samt 1 kvallöpning. Jag kanske ska dit, ses vi där då?
Här kommer startlistan
Söndag 11 juli 2010.
Lopp 1. V4-1. 2400 gr.
OLE LARSEN YOUNG RIDERS CHAMPIONSHIP
---------------------------------------
1 Fish Called Johnny De Oliveira R B56
2 Montgomery Rios L 56
3 Vivaldi De Azeredo V 59
4 Graphiella Pilroth A 61
5 Downbeat Karlsson Is 58
6 Propelino Neuroth J 60
7 Daychan Karlsson MJ B63
8 Tinkerbell Mortensen N 53
9 Chasmin Karlsson S 64
Lopp 2. V4-2 LD-1. 2400 gr.
KOPPARMÄRRA-LÖPNING
---------------------------------------
1 White Cheek Fox Hollstenius A 52
2 Demeanour Gråberg P 58
3 Distant Star Johansen J 58
4 Tiger Goddess Martinez M 58
5 Lady Star Line Rodriguez M 58
6 Qubool Lopez C B54
7 La Zona Neuroth J 58
Lopp 3. V4-3 LD-2. 1400 gr.
ERIKSBERG-HANDICAP
---------------------------------------
1 Zit Zaid Polanco A 58
2 Surf City Rodriguez M B60
3 Hallingdal Blue Lopez C 60
4 Stevies Song De Azeredo V B61
5 My Diamond Weilby C B54
6 One More Cat Chaves E 64,5
7 Tahayab Haugland M B65
8 Rebel Heart Karlsson S B52
9 Barham Mortensen N 57,5
10 Firefox Pilroth A 66
11 Charisma Salvador F 57
12 Pierre Ana Rios L B58
13 Spider Dancer Johansen J 63
Lopp 4. V4-4 Trio. 1600 gr.
OLE LARSEN YOUNG RIDERS CHAMPION
---------------------------------------
1 Kleingeld De Azeredo V B63
2 Diktat Queen Mortensen N 57
3 Royal Highness De Geer F 61
4 Göransson Karlsson S B56
5 King Minos Mattsson D 60
6 Magic Cloud Hvitved E 60
7 Danish Hand Neuroth J 60
8 Hidden Treasure Hollstenius A 55
9 River Boy Rios L 60
10 High Noon De Oliveira R B58
11 Amber Lady Pilroth A B58
12 Picture Perfect Haugland M 59
13 Singalullaby Karlsson MJ 63
14 Rock Of Kildare Karlsson Is 55
Lopp 5.. 1600 gr.
KORTEDALA-LÖPNING
---------------------------------------
1 Saint Sebastian Karlsson S 59
2 Eko Royal Emperor Johansen J B59
3 Streets of Fire Santos L 57
4 Street Hero Rios L 57
5 Jarayaan De Azeredo V 56
6 Maia Danekilde D 57
7 Moon Dancer Polanco A 57
8 Otama Obama Santos M 59
9 Rambo's Cinderella Pilroth A 55
10 Mamaloca Weilby C 57
11 Gasoline Hollstenius A 55
12 Runsonrun Solis G 59
13 Recession Racer Gråberg P 57
14 Alma Lopez C 57
15 Qickilai Rodriguez M 57
Lopp 6.. 1400 gr.
HISINGEN-LÖPNING
---------------------------------------
1 Avestruz Solis G B61
2 Lord Devil Engblom H B61,5
3 Don Marco Karlsson S 58
4 Liberty Cash Neuroth J B57
5 Zilver Zaid Danekilde D B61
6 River Sid Martinez M 61
7 Eko Tutankamon Johansen J 58
Lopp 7.. 1200 gr.
SOMMARLÖPNING
---------------------------------------
1 Forward Planning Hollstenius A 51
2 Indian Well Johansen J 63
3 Hawkleaf Flier Hvitved E 53
4 Ladybird Karlsson S 63
5 Matrero Cat Solis G 60
6 Big Ant Polanco A 55
7 Vilda Wilma Santos L 52
8 Calendar Girl Pilroth A 59
9 Navajo Chaves E 59
Lopp 8.. 2400 gr.
ÄLVSBORG-LÖPNING
---------------------------------------
1 Precious Grace Lopez C 54
2 French Madness Chaves E 54
3 Wild Wilmer Danekilde D 50
4 Sweet Soul Diva Pilroth A 54
5 Holma Indi Love Karlsson Is 54
6 Dr McDreamy De Souza A 60
7 Bonne Geni De Azeredo V B59
8 Hidden Secret Santos L 52
9 Fraank Hollstenius A 54
10 Salute Salvador F 60
11 Great Gambo Johansen J B56
12 Pauls Pride Svensson A 58
13 Harmony Hall Gråberg P 56
14 Dixie Chick Santos M 58
Kvallopp. 1000 gr.
KVALLÖPNING ÄLDRE
---------------------------------------
1 A Captive Audiens Pilroth A 59
Spännande, nej vi ses tyvärr inte iallafall.. :P Skulle så gärna vilja besöka gbg galopp, har tyvärr aldrig varit där !
/Celine ~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~
Har inte heller varit där =(
Skynda långsamt så går det fortare Sajtvärd på Fälttävlan
Nu är det bestämt att jag ska dit och träcka Blir andra gången som jag är där, väldigt trevligt men dock så är det lätt hänt att det regnar där när det e tävlingsdag Nedrans otur om det blir det imorgon Det gröna gör att det kan påminna lite om Klampen
Jag har dock aldrig varit på Täby