2011-11-08 19:54 #0 av: Liiniz

Imorgon är det lunchgalopp på Täby Galopp.

Imorgon toppas dagen med Stockholms Hösthandicap med hela 200 000 kr i prispotten. Dagen har bara 5 löpningar och ni kan se startlistan nedan.

Lopp 1. V4-1. 1200 dt.
KLASS 1 3-ÅRSLÖPNING

---------------------------------------
1 Moorland Boy       Mortensen N 58
2 Dundee             Chaves E B58
3 Anjin              De Azeredo V 60
4 Rum Sun N Sand     Rios L 58,5
5 Sibenik            Lopez C 60
6 Melville           Gråberg P 58
7 Hortensia          Sandh M B58,5
8 Karakorun          Ski E 58,5


Lopp 2. V4-2 LD-1. 2000 dt.
KLASS 3 MAIDENLÖPNING (3+
)

---------------------------------------
1 Eskimo             Gråberg P B58,5
2 In Good Voice      De Azeredo V B58,5
3 Marc de Savoie     Johansen J 58,5
4 You Callin My Name Lopez C B60
5 Periqueen          Danekilde D 58,5
6 Imperial Unity     Smith M 58,5
7 My Soul Sister     Friberg M 54
8 Freedom Fighter    Chaves E 58,5
9 Sea Me Smile       Sandh M B57
10 Manhattan          Colldin R B58,5
11 Always de Man      Rios L 58,5
12 Silent Alarm       De Oliveira R 58,5
13 Huntley            Patil D B58
14 All Singing        Wilson O B56
15 Ecological         Da Silva D 55,5


Lopp 3. V4-3 LD-2. 2000 dt.
STOCKHOLMS HÖSTHANDICAP (77)

---------------------------------------
1 Perks              Danekilde D B63
2 Chenango           De Azeredo V 57
3 Major Calloway     Ski E 61
4 Barlaman           Smith M 61
5 Maybach            Gråberg P 63
6 Mirifico           Chaves E B53
7 Theocritus         Santos M 59
8 Runaway            Johansen J 63
9 Black Magic Women  Karlsson S 52
10 Sabre Light        Colldin R B58


Lopp 4. V4-4 Trio. 1600 dt.
KLASS 4 HANDICAP (58)

---------------------------------------
1 Battle Royal       De Oliveira R 60
2 Mystik             Smith M 66
3 Rich and Famous    Friberg M 62
4 Gotcha             Långström T 57
5 Exxie              Solis G B60
6 Party Cat          Johansen J B66
7 Go Figure          Karlsson S 56
8 Olivminot          Ski E B58
9 Concorde           De Geer F 57
10 Wind Whistle       Lopez C B54
11 Shabassh           Colldin R B62
12 Common Purpose     Wilson O 60
13 Blades of Glory    Rios L 64
14 Ajaz               Patil D 57
15 Mons               Mortensen N 54


Lopp 5.. 1600 dt.
KLASS 1 TVÅÅRSLÖPNING

---------------------------------------
1 Sir Barry          De Azeredo V 59
2 El Gran Mago       Lopez C 59
3 Inez               Hollstenius A 57,5
4 Pa Pa Paparazzi    Da Silva D 58
5 Mountain Onyx      Långström T 57,5
6 Oaksana            Patil D 55,5
7 Drömsorken         Gråberg P 59
8 Entillglory        Rios L 61
9 Releasethecracken  Ski E 63